Friss topikok

• magyarhaver3: Nagy magyrországot!!! igen!!!XD (2010.07.15. 12:03) Nagyon Nagy Magyarországot!
  • Ptbrigi: @Surfin: mivel nevem majdnem egybeesik a fent említettel (Palotásné), voltak kellemetlenségeim emi... (2009.09.17. 00:25) megvan britney
  • Surfin: Nagy szélviharok vannak mostanában, a szemembe fújta a hajam :P (2009.06.16. 18:50) Miért?
  • Surfin: Tudtam sikerül elkiabálnom. Köcsög szerelvényhiány :S (2009.02.10. 20:31) 30=28
  • hanyattuszo_poloska: olyan soha nem lesz, hogy mindenkinek jó legyen, de legalább meg kellene próbálni...vajon mit gond... (2009.01.13. 09:16) Akadálymentesítés

Címkék

a (1) album (7) állat (16) autó (7) cigaretta (1) cigi (1) delorean (1) dohányzás (1) egyéb (4) életkép (3) életünk (1) fárasztó (4) felújjitás (1) film (2) foci (24) forma 1 (9) hülye ötletek (22) idegesítő (3) idézet (3) internet (30) iwiw (4) játék (16) jövőbe (1) karácsony (6) kép (37) képregény (2) kérdés (18) kézilabda (4) koncert (15) leszokás (1) mese (5) nemisolyanhülye ötletek (4) poén (39) politika (25) pornó (4) rádió (2) rejtvény (7) reklám (15) restaurálás (1) sorozat (3) sport (18) szavazás (2) teszt (2) tömegközlekedés (21) történelem (6) tudomány (1) tv (22) újság (10) vallás (5) variációk (1) vicc (3) videó (31) vissza (1) zene (43)

Magyarország-Izland 38-22

2008.01.23. 22:45 :: Surfin

Egy könnyűnek ígérkező mérkőzés elé nézett nemzeti csapatunk. A fölényes győzelem egyáltalán nem tűnt túlzott elvárásnak a felek erőviszonyát figyelembe véve. A kérdés csak az volt, mennyire sikerül felpörögnünk a tegnapi, rendkívül kimerítő erőpróba után. A választ hamar megkaptuk.

A hatodik percben már 5-0-ra vezettünk, mikor az Izlandiak megszerezték első góljukat. A meglepetésre irányítóként szereplő balkezes Nagy Lászlóval nem tudott mit kezdeni ellenfelünk védelme. Mint ahogyan a két szélen rohangáló Iváncsik testvéreknél, és az egymást góllövésben túllicitáló Mocsai-Laluska-Ilyés átlövőtriónál is jobb, végre ismét valódi tehetségéhez mérten játszó Gál Gyulával sem. A védelmünkre se lehetett panasz, egyesek a már-már az újra legördülő vasfüggönyt emlegették. És ha valahogyan sikerült rajtuk átjutniuk a szigetországiaknak, még mindig ott volt az ismét eksztázisban védő Puljezevics. Ennek köszönhetően a félidő közepén már 12-5-re vezettünk.

Az első játékrész végére ugyan kissé szorosabb lett az állás, de az utolsó percben rendkívül okosan kihasznált emberelőnynek köszönhetően 20-13-mal mehettek a csapatok a pihenőre. A külföldi országok riporteri azt találgatták a szünetben, hogy hogyan játszhat egy csapat ilyen frissen és felszabadultan egy megerőltető Európa bajnokság közepén.

A második félidőben ott folytatta a csapat, ahol az elsőben abbahagyta. Puljezevics helyett most már Fazekas kergette az őrületbe az izlandiakat, míg a támadósorunk a legkülönbözőbb helyzetekből lőtt gólokkal tette ezt az ellenfél kapusával. A kapufa mágnesként vonzotta a labdákat, majd rögtön lökte is őket tovább a hálóba. Már-már úgy tűnt, hogy nem bírunk hibázni, az izlandiakban is csak a szurkolóik folyamatos „Kispest, Kispest” kiáltásai tartották a lelket. Szükségük is volt rá, mert néha úgy látszott tűnt egy-egy gyönyörű átlövés vagy varázslatos, beállóból lőtt gól után, hogy legszívesebben azonnal indulnának is az öltözőjükbe. De csapatunk nem ismert kegyelmet, Gál Gyula ahányszor kapott labdát, annyiszor küldte el a kapus mellett/fölött/alatt, mintahogy távoli lövéseink is szinte mind célba találtak.

Az egyre jobban összetörő ellenfél ellen öt perccel a vége előtt már 37-19 is vezettünk, de talán a bírói páros sajnálatának köszönhetően a végén 38-22-t mutatott a kijelző. Csodálatos mérkőzésen aratott csodálatos győzelmünkkel újabb fontos lépést tettünk az olimpiai kvalifikáció felé.

És ha valaki egyes helyeken a Magyarország-Izland 28-36 eredményt olvasná, nyugodjon meg, az csak egy rossz álom. Holnap reggel majd felkel, és boldogan konstatálja, nyertünk. Mert nem történhetett másképp.